I Komunia Święta to dla dzieci czas obfitujący w przeżycia i wzruszenia. Wyjątkowy strój, wyjątkowa uroczystość i przyjęcie, na którym nie może zabraknąć wyjątkowego ciasta.
Dzisiejszy kawałek pochodzi z tortu, który uświetnił ten specjalny dzień w życiu pewnej dziewczynki. Został on okryty płatkami lukru plastycznego w niebieskich odcieniach tak, by utworzyły efekt ombre. Wierzch, rozjaśniony do czystej bieli, zdobi subtelny wianek z drobnych, misternych kwiatów i perełek.
Ale po kolei. Zaczęłam, jak zwykle, od projektu, wiedziałam tylko, że ulubiony kolor to niebieski i elegancja przede wszystkim.
Projekt zaakceptowany, więc zostało już tylko sprostać oczekiwaniom, które rozbudził.
Jak zrobić tort komunijny ombre w odcieniach niebieskiego z kwiatuszkami z lukru
W tortownicy o średnicy 20 cm. upiekłam dwa biszkopty waniliowe, nie zmniejszyłam jednak ilości składników, dzięki czemu wyrosły ponad obręcz formy i mogę każdy z nich przeciąć na cztery krążki. To ważne, by tort był wysoki, bo tylko wtedy da się nałożyć taką ilość odcieni, by przejścia tonalne między nimi były płynne. Każdą z warstw nasączyłam z obu stron (górę i dół tylko z zewnątrz) ostudzonym naparem kawy z odrobiną likieru czekoladowego.
W celu usztywnienia konstrukcji, w dolnym torcie umieściłam cztery stabilizatory, które zapobiegną zapadnięciu się tortu.
Przed nałożeniem dekoracyjnej warstwy lukru plastycznego, ostatecznie uformowałam torty za pomocą kremu maślanego.
Tort obłożyłam płatkami w pięciu odcieniach niebieskiego lukru plastycznego, od najciemniejszego na dole do białego na górze. Na śnieżnobiałym wierzchu uformowałam delikatny wianek z drobnych, białych kwiatuszków oraz cukrowych perełek w dwóch kolorach.
Również podkładkę tortu, okrytą niebieskim lukrem, ozdobiłam kwiatuszkami i perełkami.
Całość wykończyłam kilkupoziomową kokardą z satynowej wstążki.
Zapraszam na filmowy tutorial:
Podoba Ci się ta delikatna ozdoba komunijnego tortu?