Artykuł z dnia I Anatomia tortu - projekt to podstawa, znajdziesz
TUTAJ.
Artykuł z dnia II Anatomia tortu - wszystko o biszkoptach, znajdziesz
TUTAJ.
Jak wybrać kremy.
Każda warstwa w torcie: ciasto, krem, nasączenie, żelka, chrupka, itd wpływa nie tylko na różnorodne tekstury, ale także wnosi własny smak. Cała sztuka polega więc na skomponowaniu wszystkich warstw tak, żeby z jednej strony ze sobą harmonizowały, a z drugiej wzajemnie się uzupełniały. Niezwykle ważne jest również zachowanie balansu pomiędzy smakami.
Na blogu Akademii znajdziesz ponad 50 różnych kremów, frużelin, pianek, musów i innych warstw, którymi można przełożyć biszkopt. Ta lista cały czas się powiększa, bo ciągle testuję dla Ciebie nowe smaki i tworzę nowe przepisy. Wszystkie kremy i nie tylko
znajdziesz tutaj.
Czy wiesz dlaczego jedne smaki pasują do siebie idealnie, a inne po połączeniu, powodują kompletna, smakową klapę?
W artykule o łączeniu smaków podzieliłam kremy na lekkie, w tym owocowe oraz cięższe, co pomaga w określeniu efektu połączenia kremów miedzy sobą. Smak to bardzo indywidualne odczucie, to co smakuje jednym nie koniecznie zadowoli innych, staram się jednak wskazać, na podstawie wieloletniego doświadczenia, które kremy współgrają ze sobą, a których lepiej ze sobą nie łączyć.
Jakie możliwości daje warstwa kremu
Od lekkich połączeń śmietanki i kremowego serka, poprzez intensywnie owocowe smaki, aż do cięższych aromatów czekolady, kawy czy orzechów.
Ale to tylko część możliwości, w torcie można umieścić także żelki, frużeliny, prażynki czy chrupki, ale też ciasteczka czy cukierki - to wiele smaków i tekstur do wyboru.
Część III workbooka, ułatwi Ci skomponowanie smaku całego tortu i poszczególnych pięter, bo przecież nie wszystkie muszą byc takie same. Część z nich możemy przygotować dla dorosłych z alkoholowymi krememi bądź nasączeniem, a część możemy
dostosować do smaków i upodobań dzieci. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie.
Do skomponowania warstw przygotowałam specjalny szblon, nazwałam go przekrojem anatomicznym, bo dokładnie pokazuje co znajdzie sie w środku tortu. Możesz na mim rozpisać poszczególne warstwy do realizacji dla zespołu w pracowni, ale także wykorzystać jako załącznik do projektu lub zamówienia dla klienta.
Pozostaje już tylko uruchomić mikser. ;) Jeżeli jednak wolisz obejrzeć szkolenie krok po kroku, z procesu przygotowywania kremów, w którym wszystko dokładnie omawiam, znajdziesz je
Tutaj, w Akademii Słodkich Dekoracji
Znajdziesz w nim między innymi:
- zestaw narzędzi, które potrzebujesz,
- co to jest krem baza,
- jak przygotować idealny krem bazę,
- jak przygotować składniki,
- dlaczego krem się warzy/rozwarstwia,
- co jeszcze można włożyć do tortu
i wiele innych praktycznych wskazówek.
Czekają tu także przydatne narzędzia:
- kalkulator warstw,
- szablon projektu - przekrój anatomiczny,
Wszystkie informacje w jednym miejscu, ale rozdzielone tematycznie i oznaczone wspólnym identyfikatorem projektu, co pozwala na rozdzielenie stron projektu pomiędzy członków zespołu zgodnie z ich zadaniami.
Wszystkie przeliczenia, miary i kalkulacje wykonałam w polskich miarach z uwzględnieniem dostępnych u nas tortownic i rantów.
Dopełnienie stanowią praktyczne kursy video, które prowadzą krok po kroku przez wszystkie etapy przygotowania tortu.
Mam jeszcze dla Ciebie prezent, dołącz do naszej słodkiej społeczności
i odbierz "planner tortu", w którym zaplanujesz pracę nad jednym lub wieloma słodkimi projektami w tym samym czasie.
Następny - IV etap projektowania znajdziesz
w kolejnym artykule.
A jeżeli, pieczenie tortów nie ma przed Tobą tajemnic, rozpocznij z nami przygodę z ich artystycznym dekorowaniem. Tu w Akademii Słodkich Dekoracji znajdziesz już kursy online ze słodkich dekoracji a także zestaw plannerów i szablonów, które ułatwią Ci prowadzenie słodkiego biznesu.
Odkryj naszą profesjonalną platformę kursów online i dołącz do Cukrowych Artystek w Akademii i w naszej grupie na fb.
Dołącz do Akademii