Strona główna
O mnie
Blog
Akademia Online
Przepisy
Ciasta
Kremy
Artykuły
Dodatki do tortów
Połączenia smakowe
Do pobrania
Galeria
Kontakt
Newsletter
Anatomia tortu - wszystko o biszkoptach

Anatomia tortu - wszystko o biszkoptach

Artykuł
wpisy podobne:

Bukiet słodkich możliwości - czyli o kwiatach z cukru i nie tylkoBukiet słodkich możliwości - czyli o kwiatach z cukru i nie tylkoBeza Pavlova - nowe podejścieBeza Pavlova - nowe podejścieW Cukrowym Ogrodzie W Cukrowym Ogrodzie Dzieci idą do szkoły a mamy do AkademiiDzieci idą do szkoły a mamy do Akademii
Artykuł z dnia I Anatomia tortu - projekt to podstawa, znajdziesz TUTAJ.


Jak dobrać smaki i przygotować biszkopty.




Od pomysłu lub zamówienia na tort artystyczny wiemy już wiele: dla kogo będzie, z jakiej okazji, ile będzie liczył porcji oraz jakiego będzie kształtu i rozmiaru, ... I choć możemy sobie go już nawet mgliście wyobrazić, to zdecydowanie jeszcze nie możemy nić powiedzieć o jego wnętrzu. A to druga z kluczowych rzeczy podczas fazy projektowania - jaki smak będzie miał kawałek tortu.

Wiele już pisałam o smakach, co na nie wpływa i jak je harmonijne łączyć ze sobą. Wszystkie te informacje znajdziesz w TYM artykule.

Choć na smak całego kawałka wpływają wszystkie warstwy, które się w nim znajdują, dziś rozpoczniemy od biszkoptów. Cudownie wyrośnięty, mięciutki biszkopt, to nasze polskie, tradycyjne ciasto do tortów. Po wyrównaniu wilgoci z kremami, cudownie się nasącza i dosłownie rozpływa w ustach, jest nieco delikatne, ale idealne do klasycznych tortów. Czasem jednak potrzebujemy ciasta do zadań specjalnych: bardziej twardego i odpornego na nacisk czy takiego, który mniej się kruszy, wtedy modyfikujemy biszkopt dodając do niego tłuszczu, a wraz z jego ilością coraz bardziej przesuwamy go w kierunku odpornego na odkształcenia ciasta ucieranego.

Jakie możliwości daje warstwa ciasta



Obrazek: biszkopty do tortów


Oczywiście ogromne. Poczynając od smaku, poprzez kolor, a na teksturze kończąc. W bazie Akademii znajdziesz aż 19 przepisów na tortowe warstwy ciasta, więc jest z czego wybierać.

Często pytacie jak zrobić ten idealny biszkopt, dlaczego czasem opada, albo w ogóle nie rośnie. Na te, oraz inne pytania dotyczące biszkoptów i nie tylko, odpowiedziałam w TYM artykule. Opowiadam w nim o wszystkich składnikach i ich znaczeniu w procesie powstawania ciasta, oraz przyczynach ewentualnych kłopotów. Podpowiadam też jak się przed nimi zabezpieczyć i prowadzę krok po kroku do biszkoptu idealnego.

Obrazek: Biszkopt idealny


Jak i czym nasączyć tort



Obrazek: Czym nasączyć biszkopt


Pomiędzy biszkoptem, a kremem, o którym już w części III, jest jeszcze miejsce na poncz, czyli z jednej strony nasączenie biszkoptu, a z drugiej smak, który do niego dodajemy. To także najczęściej stosowany sposób dodania do ciasta alkoholu. Jak i czym nasączać, kompleksowo dowiesz się TUTAJ.

II część workbooka, przeprowadzi Cię od wyboru kompozycji smaków oraz elementów, które te smaki przeniosą, poprzez wybór nasączenia, aż do dokładnej tabeli ile i jakiego ciasta będziesz potrzebować. Teraz, najtrudniejsza rzecz, to włączenie piekarnika ;) Jeżeli jednak wolisz obejrzeć szkolenie krok po kroku, z procesu przygotowywania i pieczenia ciasta, w którym wszystko dokładnie omawiam, znajdziesz je Tutaj, w Akademii Słodkich Dekoracji

Obrazek: Workbook Anantomia Tortu cz.2

Znajdziesz w nim między innymi:
- jakich narzędzi potrzebujesz,
- jak łączyć smaki,
- rant czy tortownica,
- jak przygotować rant do pieczenia,
- podstawowe składniki,
- wielkość ciasta, a ilość składników,
- od czego zależy wyrastanie ciasta,
- jak poprawnie ubić pianę,
- kiedy termoobieg jest konieczny,
- co oznacza biszkopt rzucany,
- jak upiec biszkopt idealny,
- biszkopt do naked cake
- biszkopt do zadań specjalnych,
i wiele innych praktycznych wskazówek.

Czekają tu także przydatne narzędzia:
- tabela połączeń smakowych,
- kalkulator składników dla różnych rozmiarów ciasta.

Wszystkie informacje w jednym miejscu, ale rozdzielone tematycznie i oznaczone wspólnym identyfikatorem projektu, co pozwala na rozdzielenie stron projektu pomiędzy członków zespołu zgodnie z ich zadaniami.
Wszystkie przeliczenia, miary i kalkulacje wykonałam w polskich miarach z uwzględnieniem dostępnych u nas tortownic i rantów.

Dopełnienie stanowią praktyczne kursy video, które prowadzą krok po kroku przez wszystkie etapy przygotowania tortu.


Mam jeszcze dla Ciebie prezent, dołącz do naszej słodkiej społeczności i odbierz "planner tortu", w którym zaplanujesz pracę nad jednym lub wieloma słodkimi projektami w tym samym czasie.


Następny - III etap projektowania znajdziesz w kolejnym artykule.

Obrazek: podpis



A jeżeli, pieczenie tortów nie ma przed Tobą tajemnic, rozpocznij z nami przygodę z ich artystycznym dekorowaniem. Tu w Akademii Słodkich Dekoracji znajdziesz już kursy online ze słodkich dekoracji a także zestaw plannerów i szablonów, które ułatwią Ci prowadzenie słodkiego biznesu.

Odkryj naszą profesjonalną platformę kursów online i dołącz do Cukrowych Artystek w Akademii i w naszej grupie na fb.

Dołącz do Akademii



Poprzedni Nastepny
Poznaj słodkie piny profilu Kawał Ciacha
Kategorie bloga

Torty Ciasta Kremy Dodatki do tortów Połączenia smakowe Szkolenia Artykuły
a b c d e
Polityka prywatności